Ads Top

Teknosa'nın Itirazlarına Rağmen TEKNOSTORE Artık Tescillendi.

Merhaba Arkadaşlar hepimiz Webtekno'yu duymuştursunuzdur. İzmo Bilişim bünyesinde bulunan Webtekno'nun yeni projesi Teknostore interaktif teknoloji mağazası şimdiden tekno marketlerin dişli rakibi olarak karşısına çıkmakta hem uzuz fiyat hemde en son tekno ürünleri Türkiye pazarına hızlı şekilde ulaştıran bir fırma haline geldi.

Teknosa ise başına gelecekleri anlamış olmalı ki bu konuda önlerine taş koymaya çalışmakta neymiş efendim tekno marketlerde tek olacakmış. O işleri gececen sen teknosa kafa atarlar adama. Webtekno'nun resmi facebook ve resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre;

Başvurumuza yapılan itiraza göre, firmanın bünyesinde bulunan Teknosa, Teknosanal, Teknopos, TeknoUSA, Teknorama, TeknoHaber, TeknoSalı, TeknoHizmet, TeknoCep, TeknoLite, TeknoHelp ve TeknoVIP gibi Tekno ile başlayan markalar gerekçe gösterilerek, benzerlik dolayısıyla Teknostore markasının başkası tarafından tescil edilemeyeceği iddia edildi. Teknolojinin kısaltması olarak yaygın bir biçimde kullanılan “Tekno” kelimesi, Teknosa’nın “Tekno” ile başlayan 43 marka tescili olması sebebiyle sadece kendilerinin kullanabileceklerini ve “Tekno” markalı seri anlayışının sadece kendilerine has olması gerektiğini düşünüyorlar. Ancak Türk Patent ve Marka Kurumu, 2 kez üst üste yapılan itiraza rağmen Teknostore’un marka tescilini bizim için onayladı.
Ve amacına ulaşamayan Teknosa'ya avucunu yalamak düşüyor. Çünkü Teknostore videolarda yaptığı testleri sizlere yapmaya başlarsa sakata siz düşersiniz. Anlaşıldığı üzere 2 kez itiraz edilmesine rağmen Türk Patent ve Marka Kurumu üzerine düşen görevi gerçekleştirdi. Söz konusu olan Tekno markete buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Tema resimleri linearcurves tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.